لاله ملازاده بیدختی مهدی وثیقی فاطمه قاسمی حسین معارفی لیلی اسماعیلی فر پوریا کریمی - بهنام اکرادی
انجمن فارغ التحصیلان دانشگاه تحصیلات تکمیلی در علوم پایه زنجان - فروردین ۱۳۹۴

هر کدوم از ما یه روزی برای درس خوندن و ادامۀ تحصیل اومدیم به مرکز. خیلی هامون واسه تحصیلات تکمیلیِ ارشد و دکتری و برای همین زیاد طول نکشید تا به تفاوت های مرکز با خیلی جاهای دیگه پی ببریم. البته اونایی هم که از لیسانس اومدن حتما دیر یا زود فهمیدن که چقدر مرکز و خروجی هاش با جاهای دیگه فرق داره! انگار که دانش آموخته های مرکز تحصیلات تکمیلی/دانشگاه علوم پایه زنجان، به نوعی امضای مرکز/دانشگاه رو روی پیشونی داشتن ویا شاید خودشون امضایی برای مرکز/دانشگاه بودن.

همه مون یه جورایی دوسش داریم؛ به خاطر دوستایی که اینجا پیدا کردیم، آدمایی که اینجا دیدیم، چیزای جدیدی که یاد گرفتیم، قصه هایی که از بنا کردن و شروعش شنیدیم، و روزهای خوشی که اینجا گذروندیم یا حتی روزهای سختی که پیوندمون رو باهاش محکم تر کرد.

خیلی حواسمون نبود تا یه روزی که سرمست دفاع و تموم شدن درس و مشقمون بودیم یه کاغذ دادن دست ما و ای دل غافل! فهمیدیم که دیگه وقت رفتنه. بله؛ زمان گذشت، دورۀ دانشجویی ما هم تو مرکز به سرانجام رسید. اما مثل تمام قصه ها کلاغ قصۀ ما هم به خونش نرسید! هنوز دفتر ماجراهای هر کدوم از ما و مرکز بازه و ادامه داره. اون دفتری که هنوزم می تونیم توش بنویسیم و از خودمون یادگار بذاریم همین جاست؛ همین انجمن دانش آموختگان مرکز. میدونیم که اون چیزی که ما دانش آموخته های مرکز رو از بقیه ادما متمایز میکنه، شاید چیزایی نباشه که در قالب درس ها و کارای پژوهشی مون در این دانشگاه یاد گرفتیم، بلکه اون افرادیه که با بودن در اینجا بهشون وصل ‌شدیم، شبکه‌ی اعضای موجود و فارغ مرکز. امیدواریم انجمن دانش آموخته های مرکز، دلیلی باشه برای ارتباط هر چه بیشتر و موثرتر این افراد؛ کسانی که روزهایی رو در مرکز و بعدتر دانشگاه تحصیلات تکمیلی در علوم پایه زنجان، ایران گذروندند.

در حال حاضر انجمن دانش آموختگان دانشگاه تحصیلات تکمیلی در علوم پایه زنجان در حال شکل گرفتن هست. اگه برای هر چه بهتر شدن آن پیشنهادی دارید از طریق ایمیل admin@iasbsalumni.ir با ما در ارتباط باشین.